Home - Psie Metamorfozy - Fryzjer dla Psów - Strzyżenie psów

 

Oto lista najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących pielęgnacji psów.

 1. Jak często przyprowadzać psa do fryzjera?
  Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

 2. Czy każdy pies powinien odwiedzać salon fryzjerski?
  Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim

 3. Jak przygotować swojego czworonoga do wizyty u fryzjera?
  Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

 4. Czy mimo wszystko można samemu strzyc swojego psa?
  Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

 5. Ile czasu zajmuje wizyta psa u fryzjera?
  Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie

 6. Jak często kąpać a jak często czesać psa?
  W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Do lamusa odeszły teorie że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel.

 7. Czy golenie jest najlepszym rozwiązaniem na kołtuny u psa?
  Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

 8. Jakich szamponów i innych kosmetyków używać?
  W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

 9. Czy istnieje psia moda dotycząca fryzur?
  W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.

Psi fryzjer czyli tak zwany Groomer to w ostatnich czasach bardzo modny zawód. I chociaż nie jest on zawodem chronionym, z pewnością profesjonalny psi fryzjer musi pochwalić się certyfikatem ukończenia specjalistycznego kursu strzyżenia psów w renomowanej szkole groomingu. Profesjonalny gabinet powinien być wyposażony w cały niezbędny sprzęt służący do wykonywania wszystkich usług z użyciem profesjonalnych kosmetyków. Do najważniejszych usług groomerskich należy zaliczyć, strzyżenie, kąpsanie, trymowanie, pielęgnacja uszu i podcinanie pazurków. Efekty naszej pracy można zobaczyć w naszej galerii zadowolonych klientów.